KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13491402
nr 1349 1402
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), "Ett-två-tre". Signerad, numrerad 81/160. Motivet: 38x49 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 september 2020
kl 18:30:27
28/9 17:55:11
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis